Kategorie

Molekulární vodík

Molekulární vodík zaujímá v současné době první místa na poli lékařského výzkumu. Existuje velké množství vědeckých studií, ve kterých se vědci zabývají mechanismy oxidačního stresu a s ním souvisejícími chronickými zánětlivými a degenerativními onemocněními včetně projevy zrychleného stárnutí.

Molekulární vodík je předmětem studií ve významných výzkumných institucích pro léčbu neurodegenerativních onemocnění, rakoviny, zánětlivých a alergických onemocnění, systémových onemocnění a chronických onemocnění všech systému živých organismů.

Výzkum se zaměřuje na molekulární vodík pro jeho silné antioxidační a protizánětlivé působení, dále na jeho působení proti překyselení organismu a též vzhledem k jeho epigenetickým a signálním funkcím.

Japonskými vědci bylo zjištěno, že molekulární vodík se jeví jako nejúčinnější antioxidant, protože je schopný velmi rychle proniknout všemi biologickými membránami do všech tkání a buněk, včetně tkáně mozkové. Na rozdíl od mnoha jiných antioxidantů je schopen i difuze do všech buněčných struktur.

Ještě nedávno byla možná aplikace molekulárního vodíku pouze prostřednictvím inhalace a pitím vody obohacené o vodík. Takto upravenou vodu lze připravit ve vodním ionizátoru - generátoru vodíku, které najdete v našem eshopu zde : H2_generatory

Vzhledem k velmi malé velikosti vodíku 0,24 nanometrů (0,24 biliontina metru) se šíří po celém těle v sekundách a proniká do všech tkání, buněk a buněčných složek. Tímto vodík poskytuje rychlou ochranu před poškozením volnými radikály a oxidativním stresem. Díky velikosti vodíkových molekul, může poskytnout ochranu jak uvnitř, tak i vně buněk. To zahrnuje buněčné membrány, vnitřní buněčné prostředí, mimobuněčnou tekutinu, plazmu, ostatní vnější povrchy buněk, orgánů a všech tkání, včetně tkáně mozkové, kam proniká přes krevně mozkovou bariéru. Vodík jako jeden z mála antioxidantů je schopen i difuze do cytosolu, k jaderné DNA a mitochondriím v našich buňkách, kde působí protektivně.

Významná role molekulárního vodíku při boji s oxidativním stresem

Nejdůležitějším benefitem vodíkových tablet RealH2 je, že postupně uvolňují rozpuštěný aktivní molekulární vodík. Molekulární vodík produkuje negativní oxidačně redukční potenciál v těle, díky kterému se zvyšuje schopnost organismu bojovat s volnými radikály a oxidativním stresem.

O oxidativním stresu hovoříme v případě, když se kyslíkové a dusíkové volné radikály hromadí v těle a poškozují tak buňky a tkáně. Na druhou stranu je však oxidativní zátěž přítomna i při fyziologickém metabolismu. Intenzita oxidativního stresu se však může zvyšovat na nebezpečnou úroveň, pokud nemá tělo dostatek vlastních obranných mechanismů.

Reaktivní sloučeniny jako je peroxid nebo superoxid kyslíku pokud jsou uvolněné v malé koncentraci, ve správném čase a na správném místě, tak se potom stávají velmi důležitými signálními molekulami. Dochází tak k oxidaci určitých cílových proteinů s thiolovými skupinami např. proteiny buněčných signálních drah. Každou minutu se v těle vytváří větší množství reaktivních kyslíkových a dusíkatých sloučenin, než je ale potřeba pro jiné fyziologické funkce. Navíc k tomu se formují hydroxylové radikály a peroxynitrity a tak vzniká oxidativní stres. Nadměrný oxidativní stres a s ním spojené poškozování tkání může být důvodem stovek závažných onemocnění. Z tohoto důvodu je velmi důležité udržovat kyslíkové sloučeniny v přijatelné koncentraci a regulovat tak citlivou rovnováhu mezi užitečnými koncentracemi signálních molekul a jejich vysokými koncentracemi, které vyvolávají oxidační stres s následnými patologickými stavy.

Molekulární vodík pracuje jako selektivní antioxidant, který zlikviduje pouze nebezpečné radikály v jakékoli koncentraci, ale ty užitečné zachová. Neutralizuje v poměru jedna ku jedné hydroxylové radikály a peroxynitrity, které jsou zodpovědné za řadu těžkých nemocí jako např. rakovina, Alzheimerova choroba nebo roztroušená skleróza.

V roce 2011 Sanetaka Shirahata, et al., 2011 učinili významný objev a to, že vodíkové molekuly aktivují gen odpovědný za tvorbu antioxidačních enzymů jako je kataláza, glutation peroxydasa a hem oxygenasa-1, které jsou produkovány podle aktuálních potřeb buňky. Tyto enzymy likvidují obrovské množství všech volných radikálů neselektivně. Právě tento proces je považován za nejsilnější ochranu proti oxidativnímu stresu, kterou má úzkou souvislost s mnoha civilizačními onemocněními.

Molekulární vodík je vědecký zázrak

Vodík může mít obrovský dopad jako nový a inovativní terapeutický nástroj tam, kde moderní medicína neumí dobře pomoci od závažných zdravotních problémů (Huang et al., 2010). Jedná se zejména o ta onemocnění, která spadají do klasifikace tzv. chronických. Podle posledních vědeckých studií může mít molekulární vodík pozitivní vliv na tato onemocnění:

 • Diabetes mellitus II.typu
 • Zánět slinivky břišní
 • Záněty jater
 • Záněty střev
 • Autoimunitní choroby (alergie, roztroušená skleróza)
 • Metabolický syndrom
 • Obezita
 • Regulace krevního tlaku /hyper i hypotenze/
 • Ischemická choroba srdeční
 • Infarkt myokardu
 • Mozkové mrtvice
 • Ateroskleroza
 • Parkinsonova choroba
 • Alzheimerova choroba
 • Nespavost
 • Glaukom
 • Nedoslýchavost
 • Záněty kloubů
 • Překyselení organismu
 • Posílení imunity
 • Onkologická onemocnění
 • Ochrana ledvin u zánětů, po transplantaci a při chemoterapii

Podle zkušeností zákazníků, kteří již nějakou dobu vodíkové preparáty užívají, byly zaznamenány pozitivní účinky uvolněného molekulárního vodíku, tak jak popisují vědci ve svých odborných studiích. Příkladem může být pokles krevního tlaku, snížení koncentrace glukosy v krvi nebo snížení hodnoty cholesterolu a lipidů u osob s metabolickým syndromem.

Osoby trpící bolestivostí kloubů pociťují úlevu. U osob trpících migrény došlo k vymizení těchto stavů. Dále ženy pocítily snížení nebo vymizení příznaků spojených s premenstruačním syndromem a bolestivou menstruací. Muži si chválí zvýšení potence.

Projevy alergie u osob trpících sennou rýmou nebo alergickým zánětem spojivek se také snížily. Po chirurgických zákrocích dochází k rychlejšímu hojení ran. Většina osob si chválí lepší kvalitu spánku, tělesnou a duševní svěžest a méně únavy. Molekulární vodík hydratuje pokožku a zlepšuje plet´. U klientů s nadváhou dochází k redukci tělesné hmotnosti.

Byla také zaznamenána rychlejší regenerace svalové tkáně po zátěži u sportovců. Molekulární vodík eliminuje obsah kyseliny mléčné, která se do svalu vyplavuje při anaerobní zátěži a je příčinou bolestivosti z překyseleného svalstva.

Čerpáno z článku je MUDr. Zornitza Petrova Markantová

Lékařka, která pracuje v oblasti patologie stárnutí. Spojuje znalosti tradiční medicíny s možnostmi moderních technologií.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Rozumím