Kategorie

Astaxanthin

Astaxanthin je karotenoid (stejně jako např. beta-karoten), který má dle stovek odborných vědeckých studií celou řadu pozitivních účinků na lidský organismus. Právě díky tomu je označován za jeden z nejsilnějších antioxidantů na světě, mnohdy dokonce za ten nejsilnější. Je obsažen v peří plaměňáků, v mase krevet, humrů a divokých lososů, kterým dodává charakteristické zbarvení. Vědci se domnívají, že právě astaxanthin dodává lososům sílu a vytrvalost při zdolávání řek a vodopádů.
Bezkonkurenčně nejkoncentrovanějším zdrojem jsou však sladkovodní řasy


Účinky jsou popsány zde : ucinky-astaxanthinu , nakoupíte v sekci zdraví a přírodní kosmetika

Antioxidanty

Antioxidanty jsou látky, které neutralizují volné radikály. Volné radikály jsou částice, které vznikají v lidském organismu působením vnitřních a vnějších negativních vlivů (např. znečištěné prostřední nebo prohřešky životního stylu), a poškozují zdravé buňky. Antioxidanty tak dokážou v organismu kompenzovat jejich škodlivé účinky. 
Mezi antioxidanty se mimo astaxanthin řadí např. vitamin C, vitamin E, koenzym Q10, resveratrol a další.

Využití astaxanthinu

Pro své benefity je astaxanthin využíván v kosmetice s omlazujícími účinky, ale zejména v doplňcích stravy zaměřených na různé potřeby organismu. Nejčastěji seženete astaxanthin ve formě kapslí, popřípadě rozpustných směsí či nápojů.
Některé doplňky stravy obsahují pouze astaxanthin, jiné jej kombinují s dalšími účinnými látkami.

Astaxanthin ve vesmíru

Národní úřad pro letectví a kosmonautiku, zkráceně NASA (anglicky National Aeronautics and Space Administration), začal zkoumat možnost pěstování mikrořasy Haematococcus pluvialis v podmínkách mikrogravitace. Tato řasa je nejbohatším zdrojem astaxanthinu, jednoho z nejsilnějších přírodních antioxidantů na světě.

Proč český astaxanthin?

• 100% přírodní produkt
• Evropské a světové certifikace
• Nejvyšší kvalita, absolutní čistota
• Ekologický provoz
• Schválené doplňky stravy

Pěstování červených řas

V poutavé reportáži Snídaně s Novou vás provede celým procesem kultivace červených řas s obsahem astaxanthinu Gábina Partyšová. Nahlédněte do supermoderního ekologického provozu české společnosti Algamo a poznejte zákulisí jednoho z nejsilnějších antioxidantů na světě.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Rozumím